Oceny dla zwycięzców

Fc Barcelona vs RealJak po każdym meczu kataloński Sport ocenił zawodników Barcelony:

Bravo – Mur (10)

W pierwszej połowie miał niewiele pracy lecz w drugiej popisał się kilkoma interwencjami klasy światowej, w pamięć zapadły zwłaszcza dwa wygrane pojedynki z Cristiano.

Alves – Weteran (8)

Bezbłędny mecz Brazylijczyka, świetna współpraca z Sergim Roberto na prawej stronie, w defensywie również bez zarzutów.

Pique – Skoncentrowany (8)

Niewzruszony gwizdami, mimo jednego błędu na początku spotkania, w dalszej części zagrał po profesorsku. Piquenbauer wygrywał wszystkie powietrzne pojedynki, a przy wyniku 4-0 przesunął się do przodu i próbował zdobyć bramkę, lecz jego szyki pokrzyżował Munir.

Mascherano – Kontuzjowany (8)

Jefecito w 27 minucie doznał kontuzji i został zmieniony przez Mathieu, przed urazem nie popełnił żadnego błędu.

Alba – Solidny (8)

Wyłączył Bale’a z gry, w ofensywie świetnie współpracował z Iniestą i Neymarem. Wisienką na torcie była jego asysta przy golu na 4-0.

Busquets – Niejasny (7)

Nie był to zły mecz Hiszpana, lecz w początkowej fazie meczu popełnił kilka głupich błędów.

Rakitic – Hojny (8)

Pierwszy mecz po kontuzji. Chorwat był odpowiedzialny za rozprowadzanie piłki w 2 linii i wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze, na uwagę zasługuje również jego gra bez piłki.

Sergi Roberto – Kolosalny (9)

Po raz kolejny w tym sezonie pokazał swój wielki potencjał, asysta przy pierwszej bramce, świetna współpraca z Iniestą i Messim.

Iniesta – Magiczny (10)

Co jak co, ale na Iniestę można liczyć w wielkich meczach, asysta do Neymara i gol na 3-0, który był ozdobą meczu.

Neymar – Srebrny (10)

Złota Piłka z pewnością trafi do Messiego, lecz srebro powinno być zarezerwowane dla Neymara, który przez ostatnie dwa miesiące jest u szczytu formy.

Suarez – Killer (10)

Dwa gole, kluczowy odbiór przy golu Neymara, czego więcej można chcieć od swojej ‘9’?

Messi – Oszczędny (8)

Najlepszy piłkarz świata wrócił do akcji ze spokojem, pojawił się na boisku kiedy spotkanie było już rozstrzygnięte, nie próbował niczego forsować.

Mathieu – Poważny (8)

Nie popełniał błędów, co zdarzało mu się w tym sezonie, wygrywał pojedynki powietrzne, godny zastępca Mascherano.