Przełamanie Luisa Suáreza

Barcelona pokonała w wyjazdowym derbowym meczu Espanyol (0:3). Bohaterem Blaugrany był Luis Suárez. Dla Urugwajczyka, dzisiejsze trafienia były pierwszymi od prawie miesiąca.

Do przerwy na RCDE Stadium widniał wynik 0:0. Barcelona, mimo przewagi przy piłce, nie potrafiła sprawić, aby Diego López skapitulował. Dopiero w 50. minucie, lukę między obrońcami Espanyolu wykorzystał Luis Suárez. Prowadzenie Blaugrany powiększył w 76. minucie Ivan Rakitić, trafiając w lewy dolny róg siatki po podaniu od Lionela Messiego. Wynik ustalił strzelec pierwszej bramki. Tym razem Urugwajczyk zdobył 1000. bramkę obecnego sezonu LaLiga.

Bramki w dzisiejszym spotkaniu były dla Luisa Suáreza pierwszymi od 24 dni. Ostatni raz trafił do siatki rywala w spotkaniu z Sevillą, 5 kwietnia.

Dzięki zwycięstwu nad Espanyolem, Barcelona utrzymała się w tabeli na fotelu lidera. Blanquiazules dzisiejszym spotkaniem pogrzebali swoje szanse na grę w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Zespół zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, z 50 punktami na koncie (9 pkt straty do 7. Athletiku, z którym klub z Barcelony ma niekorzystny bilans meczów bezpośrednich).

Bonus powitalny 700 zł + 20 zł na start za darmo!