Sevilla jak… Liverpool w 2005!

Wissam Ben Yedder

Sevilla we wczorajszym spotkaniu Ligi Mistrzów zremisowała z Liverpoolem. Ten wynik sprawia, że podopieczni Eduardo Berizzo są bliscy wyjścia z grupy.

Do przerwy na tablicy wyników widniało 0:3. Liverpool nokautował Hiszpanów po dwóch bramkach Roberto Firmino i jednej Sadio Mane. Wydawało się, że klub z Andaluzji nie będzie w stanie się przełamać. Sevilli udało się jednak zaskoczyć…

W 51. i 60. (z karnego) minucie do siatki trafiał Wissam Ben Yedder. Wyrównał sensacyjnie w 94. minucie Guido Pizarro. Dla Argentyńczyka był to pierwszy gol w europejskich pucharach.

W tej chwili Sevilla zajmuje 2. miejsce w grupie, z ośmioma punktami na koncie. Przed nimi w tabeli jest Liverpool, z jednym oczkiem więcej. W ostatniej kolejce hiszpański zespół zmierzy się z Mariborem.