Valdes, Negredo i spółka spadli z ligi

W ostatnim spotkaniu 36. kolejki Premier League piłkarze Middlesbrough ulegli Chelsea (3:0). Tym samym zespół, w którym występuje pięciu hiszpańskich piłkarzy, po jednym sezonie żegna się z ligą.

Chelsea była zdecydowanym faworytem spotkania i potwierdziła przedmeczowe oczekiwania. W 23. minucie do siatki trafił Diego Costa. Prowadzenie podwyższył jedenaście minut później inny z reprezentantów Hiszpanii, Marcos Alonso (34′). Kropkę nad “i” postawił w drugiej połowie Nemanja Matić (65′), któremu asystował Cesc Fabregas. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. W ten sposób Chelsea przybliżyła się do mistrzostwa Anglii, a gracze Middlesbrough oficjalnie spadli z ligi.

Zespół z Riveside Stadium zajmuje w tej chwili przedostatnie, 19. miejsce w lidze, na dwie kolejki przed końcem. Do 17. Swansea traci 7 punktów, dlatego już nie ma szans na utrzymanie. Najlepszym strzelcem zespołu, z 9 bramkami na koncie, jest pozyskany przed sezonem z Valencii Alvaro Negredo. Hiszpan również najwięcej z całego zespołu spędził na boisku w obecnych rozgrywkach (2773 minuty).

Negredo nie jest jedynym zawodnikiem z kraju flamenco. W kadrze Middlesbrough znajdują się także Victor Valdes, Daniel Ayala, Antonio Barragan oraz Adama Traore.

Bonus powitalny 700 zł + 20 zł na start za darmo!