Dlaczego Griezmann został na ławce rezerwowych?

Ronald Koeman na konferencji prasowej po wygranym meczu z Alaves (1:0) skomentował kilka istotnych spraw. W tym nieobecność Antoine’a Griezmanna do 80 minuty.

Dobry mecz

Oprócz ostatnich 20 minut graliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwnika, a to nie jest proste, gdy rywal broni się tak głęboko. Mieliśmy spokój i cierpliwość w zmienianiu stron, strzeliliśmy bardzo ładnego gola, a mieliśmy jeszcze kilka okazji. Zabrakło nam tej większej przewagi, a w drugiej połowie gra nie układała się już tak samo. Pod koniec cierpieliśmy, Huesca próbowała stwarzać sobie sytuacje za pomocą dośrodkowań, ale broniliśmy się dobrze. Jeśli jednak nie ma się przynajmniej dwubramkowej przewagi, wtedy zawsze końcówka jest nerwowa – powiedział Antoine Griezmann.

Brak Girezmanna

Wierzę w każdego zawodnika w składzie. Ale jeśli w meczu stawiamy na trzech pomocników, jest miejsce dla trzech napastników. Skoro Leo i Ousmane grali na skrzydłach, musiałem wybrać między Griezmannem i Braithwaite’em. Martín grał dobrze, w takich meczach potrzebujemy kogoś o takich predyspozycjach. Nie chcę jednak mówić o nieobecności Antoine’a, ponieważ gramy jeszcze wiele meczów i potrzebuję wszystkich piłkarzy – skomentował szkoleniowiec Barcelony.