Gomez wciąż strzela! Tym razem to jednak nie wystarczy…

Maximiliano Gomez (Zdjęcie: Celta Vigo)

Maximiliano Gomez wciąż w formie. Urugwajczyk we wczorajszym spotkaniu po raz piąty w tym sezonie trafił do siatki rywala w La Liga. Celta jednak ostatecznie zremisowała z Gironą (3:3).

Wynik spotkania, które odbyło się na Balaidos zmieniał się, jak w kalejdoskopie. W 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Pione Sisto. Dwie minuty później wyrównał jednak Portu, a po sześciu beniaminek z Katalonii już prowadził. Tym razem cios zespołowi, którego dostępu do bramki strzegł Ruben Blanco, zadał Christian Stuani, wykorzystując podanie Juanpe.

W 16. minucie wszystko zaczęło się jednak od nowa. Tym razem do siatki trafił Maximiliano Gomez. Urugwajczyk z pięcioma trafieniami na koncie jest w chwili obecnej drugim najlepszym strzelcem La Liga. Ustępuje w tej klasyfikacji jedynie Lionelowi Messiemu, który do tej pory zanotował dziewięć goli.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:2. Na kolejne bramki trzeba było czekać do ostatniego kwadransa meczu. W 76. minucie, strzałem z rzutu wolnego, bramakrza Girony pokonał Daniel Wass. Jak się okazało, bramka nie wystarczyła zespołowi z Galicji w odniesieniu końcowego zwycięstwa. W 86. minucie do bramki trafił bowiem Juanpe i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.