Jorge Messi opublikował oświadczenie. “Klauzula 700 mln euro już nie obowiązuje”

Jorge Messi, ojciec zawodnika Barcelony opublikował oświadczenie, które jest odpowiedzą na oświadczenie La Liga. 

Klauzula już nie istnieje

Poniżej publikujemy oświadczenie Jorge Messiego, które przetłumaczono na portalu fcbarca.com.

Jorge Horacio Messi, jako przedstawiciel piłkarza Lionela Andrésa Messiego, w odpowiedzi na komunikat opublikowany 30 sierpnia 2020 roku przez LFP, w odniesieniu do sytuacji kontraktowej piłkarza, niezależnie od oczywistej stronniczości ze względu na rolę, jaką ta insytucja pełni obronie interesów swoich wspólników (klubów piłkarskich), oświadcza, że:

  1. Nie wie, jaki kontrakt przeanalizowano i na jakiej podstawie wywnioskowano, że jest w nim zawarta „klauzula odejścia” w przypadku podjęcia przez piłkarza jednostronnej decyzji o odejściu, ze skutkiem od zakończenia sezonu 2019/20.
  2. Musi to być oczywistym błędem ze strony LaLigi. Klauzula 8.2.3.6. z kontraktu mówi, że:

„To odszkodowanie nie będzie obowiązywało, kiedy rozwiązanie kontraktu w wyniku jednostronnej decyzji piłkarza będzie miało miejsce od momentu zakończenia sezonu 2019/20”.

Bez uwzględnienia innych zapisów, które znajdują się w kontrakcie, a które pominięto, oczywiste jest, że odszkodowanie wynoszące 700 milionów euro przewidziane w klauzuli 8.2.3.5. absolutnie nie obowiązuje.

La Liga odpowiada ojcu Messiego

La Liga uważa, że odpowiedź Jorge Messiego jest bezkontekstową interpretację daleką od dokładnych zapisów kontraktu. Organ obstaje więc przy swojej wersji wydarzeń.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*