“Przyjaźń Pique była ważna, ale nie najważniejsza”

Cinto Ajram, który w zarządzie Josepa Mari Bartomeu odpowiadał za marketing opowiedział o tym ile Barcelona mogłaby stracić na odejściu Leo Messiego. 

Pomoc Pique przy kontrakcie z Rakutenem

To nie było dokładnie tak, że Pique załatwił kontrakt, a my nic nie zrobiliśmy. Oczywiście marka należy do kogoś, w tym przypadku do Hiroshiego Mikitaniego, a przyjaźnie są ważne i wkład Piqué okazał się istotny. Gerard nas zapoznał, ale potem to my musieliśmy przekonać Mikitaniego, że koszulka Barcelony była warta zapłacenia 55 milionów – powiedział Ajram.

Koronawirus, a sytuacja finansowa Barcelony

Koronawirus obniża wartość kontraktów, bo widoczność marki się zmniejsza, ale obecna umowa na 30 mln + zmienne to wynik niepewności Rakutenu w kwestii przyszłości Leo Messiego. Zastanowiłbym się nawet, czy kontrakt jest obecnie wart te 30 mln. Rakuten zaczął współpracę z Barceloną w świetnym momencie, z tridente Messi-Suárez-Neymar. To była bomba komercyjna, a teraz nie ma Suáreza i Neymara oraz nie wiadomo, czy Messi zostanie. Barça sprzedaje swoją markę twarzą Messiego. W takich okolicznościach nikt nie odważyłby się przedłużyć umowy o 3-4 lata, ponieważ wartość klubu bez Messiego jest nieznana – powiedział Cinto Ajram, który w zarządzie Josepa Mari Bartomeu odpowiadał za marketing.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*