Athletic wygrywa, Iñaki Williams zadowolony

W spotkaniu 29. kolejki LaLiga, Athletic Bilbao pokonał na wyjeździe Osasunę (1:2). W barwach gospodarzy, bramkę zdobył Sergio Leon, natomiast dla gości trafiali Aritz Aduriz i Iñaki Williams.

Zespół z kraju Basków był zdecydowanym faworytem spotkania, gdyż Osasuna nie potrafi wygrać w lidze od 15 meczów. W tej chwili traci do miejsca gwarantującego utrzymanie aż 15 punktów. Athletic objął prowadzenie już w 12. minucie, gdy do siatki trafił Aritz Aduriz. W końcówce 1. połowy (44′) prowadzenie podwyższył Iñaki Williams. Bramkę kontaktową zdobył w 79. minucie Sergio Leon, wprowadzony w drugiej części spotkania, jednak Osasuna nie była już w stanie wyrównać.

Dzięki zwycięstwu nad Osasuną, Athletic Bilbao jest bliski miejsc, dających awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Baskowie zajmują obecnie 7. miejsce w lidze, z 47 punktami na koncie. Tracą do Villarrealu i Realu Sociedad zaledwie jeden punkt.

Po meczu, na temat swojej dyspozycji i formy zespołu wypowiedział się strzelec jednej z bramek dla Athletiku, Iñaki Williams. “Gram dobrze i jestem pewny siebie. Jako zespół możemy zakwalifikować się do europejskich rozgrywek.” – stwierdził w pomeczowym wywiadzie Hiszpan.