Atletico Madryt zwycięzcą juniorskiego turnieju!

“Miejsce złota”* okazało się dziś miejscem zwycięstwa zespołu Atletico Madryt do lat 17. Juniorzy hiszpańskiego klubu pokonali w finale turnieju Future Champions zespół złożony z młodych talentów nigeryjskiego futbolu – All Stars 2:1.

Rozgrywki, rozgrywane co roku w południowoafrykańskiej prowincji Gauteng zawsze przyciągają zespoły juniorskie ze wszystkich stron świata. W tegorocznej edycji udział wzięły między innymi Torino, Spartak Moskwa oraz Football School of India. W poprzednich latach w turnieju uczestniczyły zespołu U17 Paris Saint-Germain, Manchesteru United czy Barcelony.

Tegoroczne rozgrywki zakończyły się zwycięstwem piłkarzy Atletico Madryt. Na drodze po puchar, hiszpański zespół zmierzył się z drużynami z Afryki. Zwycięstwa z University of Pretoria, Orlando Pirates i Bidvest Wits oraz remis z Mamelodi Sundowns (wszystkie z RPA) zaprowadziły Rojiblancos do finału, gdzie przyszło im się zmierzyć z All Stars Nigeria.

Gracze z Hiszpanii objęli prowadzenie po bramce z rzutu wolnego Albertito w pierwszej połowie spotkania. Wynik 1:0 utrzymywał się przed długi czas, jednak Nigeryjczykom udało się wyrównać po rzucie karnym. Koniec końców, na kilka minut przed zakończeniem spotkania, decydującego gola zdobył Adrian Luque.

Dla Atletico Madryt to drugie z rzędu zwycięstwo w turnieju. Rok temu juniorzy Rojiblancos pokonali południowoafrykański Bidvest Wits 2:1, sięgając po trofeum Future Champions po raz pierwszy. Poprzednie edycje wygrywały takie zespoły, jak Torino, meksykański Club Tijuana, chiński Shandong Luneng oraz brazylijskie Atletico Mineiro. To właśnie ostatni z wyżej wymienionych klubów jest rekordzistą turnieju, z 5 zwycięstwami w finale na koncie.

* Gauteng w języku sotho oznacza “miejsce złota”