Florentino Perez komentuje groźby UEFA

Prezydent Superligi skomentował dzisiaj na konferencji prasowej groźby UEFA w kierunku klubów, które mają przystąpić do nowego projektu. 

Groźby UEFA

Wszedłem do piłki nożnej 2000 roku, a futbol musi ewoluować tak jak ludzie, firmy, media społecznościowe… Musi dostosować się do czasów, w których żyjemy. Piłka traciła zainteresowanie. Piłkarze mogą być zupełnie spokojni, UEFA ich nie wykluczy. UEFA ma monopol, powinna być transparentna, nie ma dobrego wizerunku, nie chcę wspominać o konkretach… Nie powinna nikomu grozić, nikt nie zrobił nic złego. Naszym zdaniem format Ligi Mistrzów nie działa. Do tego mówią, że ruszy w 2024 roku. W 2024 będziemy martwi. Kluby straciły setki milionów euro – powiedział Perez.

Powody decyzji

Widać, że widownia maleje, a przychody z praw telewizyjnych są mniejsze. Coś trzeba było zrobić. Przez pandemię wszyscy byliśmy w ruinie. Mamy fanów na całym świecie, telewizja musi się zmienić, by dostosować się do obecnych czasów. Zrobiliśmy analizę i młodzi w wieku 16-24 lata nie interesują się już futbolem. Wieloma meczami mało kto się interesuje. Futbol musi się dostosować. Trzeba coś zrobić, by ten sport był bardziej atrakcyjny. Podobnie było w roku 1950, gdy sprzeciwiano się utworzeniu Pucharu Europy, a potem to zmieniło piłkę nożną. Gra między wielkimi zespołami jest atrakcyjna. Nie jestem właścicielem Realu, wszystko, co robię, jest dla dobra futbolu, który jest w krytycznym momencie – powiedział Florentino Perez.

Tłumaczenie cytatów: fcbarca.com 

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*