Hiszpania w finale Igrzysk Olimpijskich!

Hiszpania wygrała dziś w półfinale IO z gospodarzem turnieju Japonią, a to oznacza, że zagra w wielkim finale przeciwko Brazylii.

Bezbramkowe półfinały

W obu półfinałach nie obejrzeliśmy goli w trakcie 90 minut! Brazylia potrzebowała rzutów karnych. W nich Dani Alves rozpoczął strzelanie, a Reinier zakończył. Canarinhos rozbili Meksyk aż 4:1 w serii jedenastek. Drugie spotkanie to także 0:0 w regulaminowym czasie gry. Tam jednak Hiszpanie wykonali decydujący cios w trakcie dogrywki. Bohaterem został Marco Asensio i tym samym ekipa z półwyspu iberyjskiego znalazła się w najważniejszej potyczce turnieju.

Kiedy finał?

Mecz finałowy odbędzie się już za kilka dni, ponieważ jego rozegranie zaplanowano na sobotę. Dzień wcześniej Japonia zmierzy się z Meksykiem w spotkaniu o brązowy medal. Faworytem finału jest zespół Canarinho, w którym ogromną rolę odgrywa wspomniany wcześniej Dani Alves.