Hiszpańskie drużyny w Lidze Europy [analiza]

Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej Ligi Europy postanowiliśmy przeanalizować sytuację trzech hiszpańskich drużyn. Jakie mają szanse na awans do kolejnej rundy i co muszą zrobić, aby go sobie zapewnić?

REAL SOCIEDAD
Pomimo iż zajmuje w tej chwili drugie miejsce w swojej grupie, jest w najlepszej sytuacji spośród hiszpańskich zespołów, jeśli chodzi o kwestię awansu. Zenitu Sankt Petersburg nie ma sensu gonić. Należy skupić się na utrzymaniu przewagi nad Rosenborgiem. Awans zespołowi z San Sebastian zapewnić może remis w najbliższym wyjazdowym spotkaniu z Norwegami. Jeśli zaś przegrają, będą musieli liczyć albo na dobry wynik z Zenitem, albo wpadkę Rosenborga z Vardarem.

VILLARREAL CF
Villarreal prowadzi co prawda w swojej grupie, ale ma tylko punkt przewagi nad Astaną i trzy nad Slavią Praga. Najważniejszy może okazać się najbliższy mecz – z Kazachami na wyjeździe. Jeśli w Astanie Villarrealowi uda się uzyskać choćby punkt, późniejsze zwycięstwo z Maccabi Tel Awiw powinno zamknąć sprawę awansu. W przypadku porażki w Astanie, zrobi się jednak nerwowo.

ATHLETIC BILBAO
Pomimo ostatniego przebudzenia i zwycięstwa nad Ostersunds, Bilbao wciąż zajmuje 3. miejsce w swojej grupie. Hiszpański zespół ucieszył jednak fakt, iż w ostatniej kolejce wygrała również Hertha. Dzięki temu tabela niesamowicie się spłaszczyła. Między pierwszym Ostersunds a ostatnią Herthą mamy… trzy punkty. Bilbao do drugiej Zorii traci zaś tylko punkcik. Na dodatek ma bardzo dobry terminarz, gdyż gra jeszcze na własnym terenie z Herthą, a następnie bezpośrednio z Zorią. Wydaje się, że cztery punkty uzyskane w tych dwóch meczach powinny przynieść awans.

Bonus powitalny 500 zł
+ 20 zł na start za darmo!

 

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*