Kolejny klub żegna się z LaLiga

W dzisiejszym spotkaniu Granada uległa na wyjeździe Realowi Sociedad (2:1). To oznacza, że zespół z południowej Hiszpanii w przyszłym sezonie zagra w LaLiga2.

Pomimo tego, że mecz był dla Granady o “być albo nie być” w najwyższej klasy rozgrywkowej Hiszpanii, 19. zespół ligi był słabszy od walczącego o europejskie puchary, Realu Sociedad. Wynik otworzył w 45. minucie Carlos Vela, wykorzystując dogranie Mikela Oyarzabala. Granada jednak próbowała się zrehabilitować. Do siatki Rulliego w 65. minucie trafił Adrian Ramos. Remis jednak również oznaczał spadek zespołu prowadzonego przez Tony’ego Adamsa, ponieważ Granada ma niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań z 17. Leganes. Kropkę nad “i” postawił w 84. minucie Juanmi i Nazaríes oficjalnie spadli z ligi.

Granada to drugi zespół, który po tym sezonie opuści rozgrywki LaLiga. W poprzedniej kolejce z ligą pożegnała się Osasuna. Tymczasem Real Sociedad przeskoczył Athletic Bilbao i zameldował się na 6. miejscu. Nie wiadomo jednak jak długo się na nim utrzyma, gdyż jego największy rywal nie rozegrał jeszcze spotkania w tej kolejce. Jutro Athletic zmierzy się na wyjeździe z Celtą.

Bonus powitalny 700 zł + 20 zł na start za darmo!