Marcos Alonso kontuzjowany

Wbrew przedmeczowym zapowiedziom, hiszpański obrońca Chelsea nie znalazł się w pierwszej jedenastce zespołu na spotkanie z Manchesterem United. Marcos Alonso doznał kontuzji podczas rozgrzewki.

Lewy obrońca pierwotnie miał wystąpić w pierwszym składzie w wyjazdowym meczu The Blues. Kontuzja zawodnika pokrzyżowała jednak plany Antonio Conte i Alonso opuścił przedwcześnie rozgrzewkę. Jeszcze nie wiadomo, co konkretnie dolega piłkarzowi. Jego miejsce na boisku zajął Francuz, Kurt Zouma.

Spotkanie rozpoczęło od pierwszej minuty pięciu Hiszpanów. Dwóch w zespole Manchesteru United (David De Gea i Ander Herrera) i trzech w barwach Chelsea (Cesar Azpilicueta, Diego Costa i Pedro). Na ławce rezerwowej gości znalazł się Cesc Fabregas. Z powodu kontuzji, wykluczającej go z gry do końca sezonu nie mógł zagrać zawodnik gospodarzy, Juan Mata.

Po zakończeniu pierwszej połowy na tablicy widnieje wynik 1:0 dla Manchesteru United. Do siatki Asmira Begovicia w 7. minucie trafił Marcus Rashford, któremu asystował Ander Herrera.