Levante powraca po roku przerwy!

Po roku przerwy Levante wraca do LaLiga. Na sześć kolejek przed końcem rozgrywek drugiej klasy rozgrywkowej, zespół z Walencji zapewnił sobie awans.

Znamy już dwie drużyny, które żegnają się z LaLigą – Granada i Osasuna. Tymczasem jednym z trzech zespołów, które zakwalifikują się do najwyższej klasy rozgrywkowej jest Levante. Po 36 kolejkach klub z Walencji zajmuje pozycję lidera z 77 punktami na koncie, 19 punktów nad miejscami barażowymi.

Piłkarze Levante nie są jeszcze jednak pewni zwycięstwa w rozgrywkach. Druga Girona, która również jest w chwili obecnej pretendentem do awansu traci do Levante 12 punktów i wciąż ma matematyczne szanse na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Będzie to jednak trudne, gdyż zespół z Walencji bardzo trudno w tym sezonie zdetronizować.

Stadion Levante jest wciąż twierdzą niezdobytą przez rywali w tym sezonie. Do wszystkich pięciu porażek klubu doszło do tej pory na arenach rywali. To się może jednak zmienić, gdyż 14 maja klub gra u siebie z Gironą, a 11 czerwca z Huescą, która zajmuje w tej chwili 6. miejsce w ligowej tabeli, gwarantujące udział w barażach.

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*