Liga Europy łaskawa dla hiszpańskich zespołów

Dwa hiszpańskie kluby mogą być już pewne awansu do 1/16 finału Ligi Europy. Kolejny jest o krok, aby zapewnić sobie udział w tej fazie rozgrywek.

Za nami piąta seria spotkań fazy grupowej Ligi Europy. Już po niej dwie hiszpańskie drużyny mogły świętować awans do 1/16 finału. Zwycięstwo na bardzo trudnym terenie zdołał wywalczyć Villarreal, który pokonał 3:2 Astanę, a dołożone do dorobku trzy punkty zapewniły “żółtej łodzi podwodnej” pierwsze miejsce w grupie.

Chcesz więcej?
Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej o hiszpańskiej piłce

Pewny awans ma również Real Sociedad, który dzięki bramce w ostatniej minucie meczu zdołał ograć Rosenborg Trondheim 1:0. Zwycięstwo to sprawiło, że to właśnie hiszpański zespół do spółki z Zenitem Sankt Petersburg awansują do 1/16 finału.

Bliski, choć wciąż nie pewny, awansu jest także Athletic Bilbao. Baskowie we wczorajszej kolejce zdołali w bardzo ciekawym spotkaniu pokonać 3:2 Herthę Berlin. Zwycięstwo to pozwoliło awansować im na 2. miejsce w tabeli grupowej. Aby awansować do 1/16 finału muszą w kolejnym spotkaniu minimum zremisować w wyjazdowym spotkaniu z goniącą ich Zorią Ługańsk.

Bonus powitalny 500 zł
+ 20 zł na start za darmo!

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*