Marc Bartra czuje się lepiej

Hiszpański obrońca Borussii Dortmund, Marc Bartra był jedynym piłkarzem, który ucierpiał w wyniku wczorajszego wybuchu przed autokarem.

Do wybuchu doszło wczoraj przed meczem Borussii Dortmund z AS Monaco. Na eksplozję złożyły się trzy wybuchy. Prawdopodobnie był to wynik celowego ataku terrorystycznego. Jak podaje „Kölner Stadt-Anzeiger“, podejrzani o zamach są dwie osoby, Irakijczyk i Niemiec, powiązani z Państwem Islamskim.

W eksplozji ucierpiał jeden piłkarz Borussii – Marc Bartra. Jak się okazało, zawodnik ma złamaną kość promieniową nadgarstka oraz zranione ramię. Kontuzję spowodowały odłamki szkła z szyb autokaru BVB. Hiszpan poinformował jednak na swoim koncie na Instagramie, że czuje się lepiej. Podziękował również wszystkim kibicom za wsparcie w trudnym momencie.

Obrońca nie był jedynym rannym eksplozji. W jej wyniku ucierpiał także policjant, który eskortował autokar Borussii. Mężczyzna nie doznał jednak obrażeń ciała. Niemiec przebywa na zwolnieniu lekarskim, gdyż wybuch wywołał u niego traumę.

Mecz Borussii Dortmund został odrobiony dzisiaj. Niemiecki klub uległ Monaco na własnym stadionie (2:3).

Opublikuj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*