Neymar dołączył do grona legend

W dzisiejszym spotkaniu Barcelona pokonała na wyjeździe Granadę 4:1. Bramkę ustalającą wynik spotkania zdobył Neymar. Tym samym, Brazylijczyk zdobył swoją 100. bramkę dla Blaugrany, wliczając wszystkie rozgrywki.

Pomimo tego, że Barcelona wygrała przewagą 3 bramek, nie cały mecz układał się pod dyktando wicelidera ligowej tabeli. W 17. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Rafinha, w którego miejsce wszedł Paco Alcacer. W dogodnej sytuacji był nieco później (24′) Luis Suarez, który trafił w słupek. To jednak właśnie Urugwajczyk otworzył wynik tego spotkania pod koniec pierwszej połowy.

W przerwie spotkania doszło do zmiany w zespole Granady. Z boiska zszedł Victorien Angban, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Jeremie Boga. To właśnie on w 50. minucie wyrównał wynik spotkania. Ostatecznie jednak Barcelona wyszła na prowadzenie, a bramkę na 2:1 zdobył Paco Alcacer (64′). Duma Katalonii dominowała na boisku, poza tym gracze Granady sami sobie utrudnili szansę na korzystny rezultat. W 82. minucie czerwoną kartkę ujrzał Uche, a chwilę później do własnej bramki trafił Matthieu Saunier (83′). Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Neymar.

Dla zawodnika była to 100. bramka w barwach Blaugrany, wliczając wszystkie oficjalne rozgrywki. Tym samym stał się trzecim Brazylijczykiem, który osiągnął tę barierę w Barcelonie. Wcześniej dokonali tego Rivaldo (130 goli) i Evaristo (105).