Prawnicy Barcelony o sprawach przeciwko Messiemu i Neymarowi

Dwaj prawnicy z kancelarii Costa Torrecillas i Wspólnicy Josep Maria Costa i Quim Torrecillas opowiedzieli o sprawach Barcelony, które prowadzą lub prowadzili. W tym o tych z Messim i Neymarem. 

Wygrana sprawa z Neymarem

Tak. Kiedy zawodnik ogłosił, że chce rozwiązać umowę, a do tego otrzymać premię, pojawiła się nowa sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca. Wcześniej żaden gracz nie chciał premii za pięcioletni kontrakt po wypełnieniu tylko roku – powiedział Quim Torrecillas.

Dział prawny FC Barcelony zadziałał bardzo efektywnie, wyprzedzając nadchodzący problem, który miał się pojawić. Przedstawiono nam sprawę z odpowiednim wyprzedzeniem, byśmy poszukali odpowiedniego rozwiązania… Nie chodzi też tylko o to, co musiał zapłacić, ale też o to, co klub zaoszczędził. Gdyby Barcelona przegrała, musiałaby zapłacić Neymarowi prawie 55 mln euro, kwotę, której się domagał, plus odsetki. Całkowity zysk przekracza więc 62 mln euro – dodał Josep Maria Costa.

Czy Messi miałby problemy, gdyby latem 2020 opuścił Barcelonę?

Było mnóstwo możliwości, a Messi wiedział, że gdyby odszedł, ryzykowałby konieczność zapłacenia ogromnego odszkodowania, największego w historii piłki nożnej – powiedział Quim Torrecillas.

Tłumaczenie cytatów: fcbarca.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*