Premierowe trafienia zawodników Villarrealu

Carlos Bacca (Zdjęcie: Columbia.com)

We wczorajszym spotkaniu, Villarreal pokonał u siebie Real Betis 3:1. Dwie bramki dla “Żółtej Łodzi Podwodnej” zdobyli nowi zawodnicy, dla których były to pierwsze trafienia w barwach klubu.

Gospodarze od 11. minuty przegrywali z klubem z Andaluzji po bramce Sergio Leona. W 32. minucie wyrównał jednak Carlos Bacca. Kolumbijczyk z łatwością ograł bramkarza Betisu, Antonio Adana. Chociaż obrońcy gości próbowali bronić dostępu do bramki, były zawodnik Milanu znalazł w niej lukę. Dla napastnika był to pierwszy gol w La Liga od czasów gry w barwach Sevilli.

W 61. minucie, Pablo Fornals podał do znajdującego się na wolnym polu Samu Castillejo. Hiszpan ograł Javiego Garcię i pokonał bramkarza, strzelając w lewy góry róg bramki.

Nie tylko Bacca zanotował wczoraj premierowe trafienie w barwach Villarrealu. Do siatki trafił również po raz pierwszy w La Liga zawodnik, który zmienił Kolumbijczyka, turecki napastnik Enes Unal. 20-latek z łatwością ograł Zouhaira Feddala i pokonał Antonio Adana, który był źle ustawiony.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1, a Villarreal wygrał w tym sezonie po raz pierwszy. Dzięki temu zwycięstwu, “Żółta Łódź Podwodna” zajmuje w tabeli ligowej 13. lokatę. Tuż pod zespołem Frana Escriby znajduje się w lidze Real Betis.