PSG atakuje Neymara i oświadcza, że Brazylijczyka można kupić

Dyrektor sportowy PSG, Leonardo nie ukrywa, że Neymar jest na sprzedaż, ale ktoś musi wpłacić odpowiednią sumę pieniędzy, czyli ponad 200 milionów euro. 

Poniżej zapis wywiadu Leonardo z dziennikarzem „Le Parisien”:

Jaki jest problem między PSG a Neymarem?
Dziś nie było go na treningu. Bardzo dobrze wiedział, że powinien pojawić się w siedzibie klubu, ale tego nie zrobił. Przeanalizujemy wszystkie rozwiązania, które możemy zastosować w tej sytuacji. Nie chodzi jednak o to, że to Neymar, bo podobnie zachowalibyśmy w sprawie każdego zawodnika.

Otrzymaliście wyjaśnienie od piłkarza?
Realizował zobowiązania dla swojego sponsora, ale nie uzgodnił tego z klubem. Swój ostatni mecz zagrał 6 czerwca, a wakacje były do 8 lipca.

Kiedy Neymar wróci do treningów?
Nie mam pojęcia. Wiem tylko, że nie było go 8 lipca, gdy powinien już trenować.

Neymar powiedział, że chce odejść?
Żadną tajemnicą nie jest, że Neymar powiedział nam, iż chce odejść. W futbolu dziś mówi się jedno, a jutro się o tym nie pamięta. Dla kibiców to niezrozumiałe, ale tak właśnie się dzieje.

Od czasu twojego przybycia do PSG, czyli 14 czerwca, rozmawiałeś z Neymarem?
Tak, ale nie mogę wyjawić szczegółów. Rozmawialiśmy też z jego otoczeniem. Stanowiska wszystkich są jasne, ale jedna rzecz nie podlega wątpliwości – ma umowę z PSG na kolejne trzy lata i skoro nie otrzymaliśmy żadnej oferty, nie możemy rozmawiać o transferze.

Dlaczego Neymar chce odejść?
Zawodnicy czasami chcą odejść i nie dzieje się tak tylko w PSG. W innych klubach dzieją się podobne historie. Dlaczego od razu postrzegamy taki ruch jak ujmę? Jakby klub nie był w stanie przekonać piłkarza do pozostania… Jakby zawsze winny był klub. Z całą pewnością przypadek Neymara zostanie pokazany jako nasza wina, ponieważ nie umieliśmy zarządzać tym problemem. Nie zgadzam się z tym. Jeśli zawodnik nie przyjeżdża na trening, to tylko jego wina. Mamy swoje wewnętrzne zasady i zobaczymy, jak ta sytuacja się rozwinie.

Były oferty za Neymara?
Nie otrzymaliśmy ani jednej oferty, ale, owszem, mieliśmy powierzchowne kontakty z jednym klubem.

Z Barceloną?
Tak.

Czy rozumiesz strategię przyjętą przez przedstawicieli Barcelony?
Powiedzieli mi, że chcą kupić Neymara, ale inna sprawa jest taka, że my nie jesteśmy klubem, który ma w zwyczaju sprzedawanie ważnych zawodników. Poza tym Bartomeu powiedział, że nie ma tematu, a my jesteśmy zdania, że Blaugrana nie jest w dogodnej pozycji do kupowania.

Na jakich warunkach zaakceptujecie sprzedaż?
Będziemy musieli negocjować, jeśli pojawi się oferta.

Czy to naprawdę niemożliwe, by Neymar odszedł tego lata?
Neymar może opuścić PSG, jeśli pojawi się oferta, która zadowoli wszystkie strony. Obecnie nie wiemy jednak, czy ktoś chce go kupić, ani za jaką ceną. Z całą pewnością nie załatwimy tego w jeden dzień.

Więc PSG nie chce zatrzymać Neymara za wszelką cenę?
PSG chce liczyć na graczy, którzy chcą zostać i zbudować coś wspaniałego. Nie potrzebujemy piłkarzy, którzy myślą, że robią klubowi przysługę, pozostając.

Jak radzisz sobie w pracy z niepewnością związaną z Neymarem?
Nie ma planu „z Neymarem” i „bez Neymara”. Brazylijczyk ma kontrakt z PSG, a obecnie nie było za niego żadnej oferty.\

Cóż, wygląda na to, ze szykuje się nam długa telenowela z Neymarem w roli głównej.

Tłumaczenie wywiadu: weszlo.com

Kliknij i graj bez podatku KOD BONUSU: GRAMGRUBO

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*