Real goni Barcę!

W dzisiejszych meczach La Liga zarówno Real, jak i Barcelona nie miały łatwej końcówki spotkania. Lepiej z tarapatów wybrnęli “Królewscy”, którzy wygrali swój mecz i zmniejszyli nieco dystans do prowadzącej w tabeli Blaugrany.

Real Madryt grał dziś wyjazdowy mecz  Getafe. Po pierwszej połowie “Królewscy” przeważali i zasłużenie prowadzili, dzięki trafieniu Benzemy. W drugiej części spotkania Getafe zdołało jednak niespodziewanie wyrównać i doprowadzić przy tym do ciekawej końcówki. Dopiero w 85. minucie z pomocą dla gości przybył niezawodny Cristiano Ronaldo, który strzelił bramkę, która przesądziła o zwycięstwie “Los Blancos”.

Trudniejsze zadanie miała z pewnością FC Barcelona. “Duma Katalonii” zmierzyła się z Atletico na Wanda Metropolitano. Mecz nie zaczął się dobrze dla Blaugrany, która już po 21 minutach gry przegrywała 0:1 po bramce Saula.

I w tym przypadku końcówka meczu odmieniła jednak nieco jego oblicze. W 82. minucie do siatki zdołał trafić Luis Suarez, ustalając wynik spotkania na 1:1. Dla Barcelony oznaczało to pierwszą w tym sezonie stratę punktów. Przewaga nad Realem Madryt minimalnie zmniejszyła się zatem do 5 punktów.