Ronald Koeman broni swojego zawodnika

Ronald Koeman na konferencji prasowej stanął w obronie Clementa Lengleta, który w ostatnim czasie popełnił wiele kardynalnych błędów. 

Obrona Clementa Lengleta

Rozmawiałem z nim dziś rano. To profesjonalista, który bierze to wszystko do siebie. Tak jak mówiłem, więcej rzeczy decyduje o wyniku, jeden zawodnik nie jest temu winny. Mógł się zachować lepiej w konkretnej akcji, ale popełniliśmy więcej błędów, robili to inni gracze. Popełnialiśmy błędy w ataku, mogliśmy strzelić drugiego gola i być spokojni. Przy 2:0 takie zagranie w końcówce nie pozbawiłoby nas punktów. Lenglet musi się poprawić jak każdy, to nie jest tylko jego wina – powiedział Ronald Koeman.

Powody tracenia punktów

Trzeba przeanalizować stan zespołu, formę fizyczną i mentalną każdego gracza. Wiemy, że popełnialiśmy indywidualne błędy i traciliśmy punkty. Nie jest sprawiedliwe obwinianie jednego obrońcy, bo mieliśmy szanse na przesądzenie o wyniku. Tworzyliśmy wiele okazji, ale nasza efektywność nie jest taka, jaka powinna być w Barcelonie. Tracimy punkty przez większą liczbę czynników – dodał holenderski szkoleniowiec.

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*