Trener Barcelony w ostrych słowach o zawodnikach

Trener Barcelony B García Pimienta w wywiadzie dla Cadena SER w ostrych słowach wyznał, że jeśli ktoś nie jest zwycięzcą, to nie ma prawa grać w Blaugranie. 

Kto jest zwycięzcą?

Trzeba być zwycięzcą. Klub aspiruje do wygrania wszystkiego. Jeśli w twoim DNA nie ma bycia zwycięzcą, nie możesz tu grać. DNA Barçy to inny sposób rozumienia futbolu, żeby piłkarze rozumieli grę, wykorzystywali obie nogi, ustawiali się dobrze, myśleli szybciej niż pozostali i już przed otrzymaniem piłki wiedzieli, co chcą z nią zrobić. Zwykle dzieje się tak z niższymi zawodnikami, rozumieją oni grę w inny sposób, grają na dwa kontakty. Podkreślam, że na końcu też muszą być zwycięzcami – powiedział García Pimienta.

Akademia

Zapewniam was, że w Barcelonie są zawodnicy o tym profilu, którzy mogą grać w pierwszej drużynie, a później to zależy od różnych okoliczności. Musimy być jednak wierni stawianiu na młodych graczy, wierzyć w nich i dawać im szanse. Jestem przekonany, że mają wystarczający poziom. Trzeba stawiać na tych graczy. Działo się już tak z Pepem, jeśli da się im pewność, że mogą grać i wygrywać w pierwszym zespole, pokażą poziom – dodał Pimienta.

Tłumaczenie cytatów: fcbarca.com

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*