Trener Betisu zwolniony! Co dalej?

Plotki okazały się prawdą i Víctor Sánchez po sześciu miesiącach na stanowisku trenera Betisu pożegnał się z klubem. Tymczasowym szkoleniowcem został obecny szef skautingu Lobos, Alexis Trujillo.

Real Betis zajmuje w tej chwili 15. miejsce w lidze, z 37 punktami na koncie. Forma zespołu pozostawiała w ostatnim czasie wiele do życzenia. W ciągu 20 ostatnich spotkań, klub z Sewilli wygrał zaledwie czterokrotnie. Czarę goryczy przelały jednak dwie ostatnie porażki drużyny – u siebie z Deportivo Alaves (1:4) oraz na wyjeździe z Leganes (4:0 dla podmadryckiego zespołu).

Jak podała oficjalna strona Realu Betis, Víctor Sánchez został zwolniony z pełnionego stanowiska, a jego miejsce zajmie do końca sezonu Alexis Trujillo. To kolejna rola Hiszpana w tym klubie. W latach 1993-2000 występował w barwach Lobos, przez jakiś czas (2004-06) był również asystentem trenera pierwszego zespołu. W ostatnich latach pełnił funkcję szefa skautingu Betisu.

Trujillo poprowadzi klub z Sewilli w dwóch ostatnich meczach sezonu, jednak klub rozgląda się za nowym szkoleniowcem. Głównym kandydatem na szkoleniowca Betisu jest Quique Setién, obecny trener Las Palmas, który zapewnił już w marcu, że po zakończeniu rozgrywek opuści Wyspy Kanaryjskie.

Bonus powitalny 700 zł + 20 zł na start za darmo!

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*