Valverde pokonał swój były klub

FC Barcelona wygrała w wyjazdowym spotkaniu z Athletikiem Bilbao. Ernesto Valverde zdołał pokonać zatem swój były klub, co nie przyszło jednak z łatwością.

Dla “Dumy Katalonii” wczorajsze starcie z Bilbao nie było łatwym starciem. Na szczęście dla Katalończyków, impas strzelecki jeszcze w pierwszej połowie zdołał przerwać Leo Messi. W drugiej zaś swoje trafienie dorzucił jeszcze Paulinho, a Blaugrana ostatecznie wygrała 2:0.

Strzelec drugiej z bramek nie ukrywał swojej radości po spotkaniu. Jak stwierdził Paulinho, to właśnie takie zwycięstwa uzyskane na trudnym terenie są najważniejsze. Trudno się nie zgodzić z Brazylijczykiem. Za Barceloną bowiem kolejny wymagający rywal, a ta wciąż utrzymuje pokaźną przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.