Vitolo nie zagra w następnym meczu

Hiszpański skrzydłowy Sevilli otrzymał czerwoną kartkę za drugą żółtą w spotkaniu z Barceloną. Zawodnik został ukarany najpierw w 57., a następnie w 90. minucie. W związku z tym piłkarz nie zagra w spotkaniu z Deportivo La Coruna.

We wczorajszym spotkaniu, Sevilla przegrała na wyjeździe z Barceloną (3:0). Bramki dla katalońskiego klubu zdobywali Luis Suarez (10′) i Lionel Messi (28′, 33′). Tymczasem w protokole meczowym Sevilli zapisał się Vitolo. Gdy mecz zbliżał się do końca, hiszpański skrzydłowy otrzymał drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę. W tej sytuacji, gracz z andaluzyjskiego klubu nie zagra w spotkaniu z Deportivo La Coruna. Mecz odbędzie się na stadionie Ramon Sanchez Pizjuan 8 kwietnia.

Kto zastąpi Hiszpana w następnym ligowym spotkaniu? W pierwszym zespole nie ma żadnego zawodnika, którego nominalną pozycją jest prawy skrzydłowy. Możliwe, że w miejscu Vitolo, mecz przeciwko Deportivo od pierwszej minuty rozpocznie Joaquin Correa. Zawodnik częściej występuje na pozycji napastnika, jednak z powodu braku miejsca w pierwszym składzie, trener postanowił wystawiać go na pozycji lewego skrzydłowego we ostatnich spotkaniach (poza wspomnianym meczem z Barceloną, gdzie zagrał w ataku). Prawa flanka była jednak miejscem, gdzie Argentyńczyk radził sobie najlepiej w obecnym sezonie, zdobywając 3 bramki i notując 2 asysty.

Innym kandydatem do gry na prawej stronie ofensywy Sevilli jest Pablo Sarabia. Hiszpan musiałby zostać przesunięty z pozycji środkowego ofensywnego pomocnika, jednak w obecnych rozgrywkach pokazał, że potrafi być graczem uniwersalnym. Grał już zarówno jako napastnik, jak i lewy obrońca.