Ważne zwycięstwo Sevilli

(Zdjęcie: SevillaFC.pl)

Zwycięstwo ze Spartakiem Moskwa to ważny krok na drodze Sevilli po awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Rewanż za ostatnią wyjazdową porażkę, przyniósł ekipie z Hiszpanii powrót na drugie miejsce w grupowej tabeli.

Po blamażu, jakim trzeba nazwać porażkę 1:5 na stadionie w Moskwie, Sevilla zdołała zrewanżować się Spartakowi. Choć nie było łatwo, już po pierwszej połowie hiszpańska ekipa prowadziła po bramce Lengleta. Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania Banega podwyższył na 2:0, a sytuacja zaczęła robić się coraz bardziej klarowna.

Pomimo iż Spartak nie zamierzał się poddawać, a w 78. minucie Ze Luis zdobył bramkę kontaktową, ostatecznie Sevilla utrzymała prowadzenie i dopisała do swojego dorobku niezwykle cenne trzy punkty. Po zwycięstwie Liverpoolu nad Mariborem (3:0), hiszpańska ekipa zajmuje w tym momencie drugie miejsce w grupie, mając przewagę dwóch punktów nad Spartakiem. Przed Sevillą jeszcze mecze z Liverpoolem i Mariborem.