Wojna o Superligę. Prezes UEFA Aleksander Ceferin wspierany przez La Liga

Prezes UEFA Aleksander Ceferin wytacza ostre działa przeciwko klubom, które chcą wziąć udział w Superlidze. Czyli m.in. mowa tutaj o FC Barcelonie, Atletico Madryt oraz o Realu Madryt. 

Stanowczy sprzeciw

Kwalifikacja do europejskich rozgrywek musi bazować na zasługach, a wszyscy powinni rywalizować ze wszystkimi. Muszę odrzucić ruch Superligi. Wszyscy jesteśmy w tej chwili temu przeciwni. Jak myślicie, czy drużyny z Superligi będą rywalizowały tak samo w ligach krajowych, czy może wystawią tam rezerwy? – powiedział Ceferin.

Zakaz gry w reprezentacjach

Piłkarze, którzy zagrają w tych rozgrywkach, nie będą mogli występować w reprezentacji. Wszystkie federacje są w tej kwestii zgodne. Zobaczymy, co możemy zrobić, prawnicy nad tym pracują – oświadczył prezes UEFA.

Wsparcie La Liga

Będziemy pracować dla dobra wszystkich, a nie tylko niewielu. UEFA i cała europejska piłka jest zjednoczona. Musimy wspólnie zaapelować do poczucia odpowiedzialności i zasad, którymi zawsze rządził się ten sport. UEFA od lat pracuje nad reformą rozgrywek, by dostosować je do nowych czasów, zwiększając przychody, nie zostawiając nikogo z boku w zgodzie z zasadami solidarności i z szacunkiem dla zasług sportowych – powiedział prezes RFEF Luis Rubiales.

Tłumaczenie cytatów: fcbarca.com

 

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*